Paskutinio Lietuvos partizano Antano Kraujelio-Siaubūno takais (Utenos raj.)

1953 metais, okupaciniams represiniams organams areštavus visos Lietuvos partizanų vadą Joną Žemaitį-Vytautą, baigėsi partizaninio pasipriešinimo okupantams etapas. Tačiau partizaninis pasipriešinimas tęsėsi dar ilgus metus. Suprantama, tai nebebuvo masinis reiškinys, tačiau kiekviename Lietuvos regione veikė po kelis nedidelius ginkluotų rezistentų būrius.

Yra žinoma, kad dar po 1960 m. Lietuvos miškai ir kaimai slėpė apie 10 pasiryžusių iki mirties kovoti Lietuvos laisvės kovotojų. Vienas iš jų – Antanas Kraujelis-Siaubūnas.

Todėl kviečiame Jus artimiausi susipažinti su šia išskirtine asmenybe ir aplankyti pagrindines vietas, kurios meną šį partizaną.

Tai kelionė po paprasto eilinio partizano erdvę, kuri netrukus tapo Vyriausiosios partizanų vadovybės aplinka. Partizanai žygiuodami sumynė tūkstančius kilometrų, išgulėjo daugybę guolių, iškasė sunkiai suskaičiuojamą kiekį bunkerių, tačiau į mes atmename tik tas vietas, kuriose vyko svarbūs istoriniai įvykiai. Lankydami šias vietas, skleisdami jų pasakojimą, galime išsaugoti šviesų ir gražų laisvės kovotojų atminimą gyva ne tik knygų pagalba.

Maršruto sudarymas: Tomas Kazulėnas. Nuotraukos: T. Kazulėno, Janinos Šyvokienės, Lietuvos ypatingojo archyvo, Genocido aukų muziejaus, Lietuvos nacionalinio muziejaus archyvų.

Partizanų kapų kalnelis Utenoje Utenos raj.
Laisvės kovų muziejus Utenoje Utenos raj.
Paminklas Vytauto apygardos partizanams atminti Utenos raj.
Antano Kraujelio-Siaubūno žūties vieta Utenos raj.
Kraujelių sodybos vieta Utenos raj.
Atminimo ženklas Antanui Kraujeliui-Siaubūnui Utenos raj.
Atgal Pirmyn
11

Atsiliepimai

Atsiliepimų dar nėra.

Būkite pirmas aprašęs “Paskutinio Lietuvos partizano Antano Kraujelio-Siaubūno takais (Utenos raj.)”

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kategorija: