Apie iniciatyvą

Mes neabejojame, kad pažinti partizaninio karo istoriją galima tik gyvu prisilietimu: bendraujant su gyvais įvykių amžininkais, keliaujant partizanų takais, stabtelint prie buvusių žeminių, kovų bei žūties vietų. Tai nepakeičiama patirtis, leidžianti geriau suvokti įvykių aplinkybes, pajusti tose vietose iš pasakojimų atgyjančius išgyvenimus ir emocijas bei geriau pažinti žmones, savo likimą paskyrusius Lietuvai. Be jokios abejonės, partizanų takais visuomet smagiau keliauti su gyvais amžininkais ir jų pasakojimais. Tačiau jei norėtumėte tai daryti savarankiškai – su draugais ir bičiuliais, norinčiais geriau pažinti istoriją, tikimės, kad pagalbininke taps ši interneto svetainė, kurioje nuolat daugės pažintinių takų ir maršrutų, su tiksliomis nuorodomis keliaujant tiek automobiliu, tiek pėsčiomis.

Kodėl atsirado Partizanutakais.lt ?

Partizanų takų internete idėja gimė labai paprastai – bičiuliškai lankant partizanų atminties vietas artėjant Vėlinėms. Tuomet supratome, kad žinoti apytikslę žeminės, paminklo ar laisvės kovų vietą ir kelionės kryptį – nepakanka. Reikia tikslių ir patikimų nuorodų, kurios padėtų nepasiklysti nežinomoje vietovėje. Todėl atsirado mintis visiems, norintiems pažinti istoriją gyvai, pasiūlyti maršrutų su tiksliomis nuorodomis įvairiose Lietuvos vietovėse, kurios nuosekliai vestų nuo vieno objekto prie kito.

. . .

Apie maršrutus

Kelionę partizanų takais kviečiame pradėti nuo pažintinių maršrutų. Jie skirti pradedantiems domėtis partizaninio karo istorija ir fragmentiškai susipažinti su partizanų gyvenimu bei kovomis skirtinguose regionuose. Pažintiniuose takuose pateikiama skirtingų lankytinų vietų – būsite kviečiami aplankyti tiek žeminių vietas, tiek sodybvietes, kurių šeimininkai talkino partizanams, tiek ir atminties vietas. Antrasis žingsnis – teminiai maršrutai, kuriuose pasakojimas ves žinomų partizanų, įsimintiniausių bei svarbiausių kovų takais. Pasirinkę teminius maršrutus galėsite labiau gilintis į partizanų asmenybes, jų kasdienybę bei įvykių detales.

Kaip naudotis?

Naudotis maršrutais bus patogu jei turite bet kokį išmanųjį įrenginį. Tuomet Jums tereikia pasirinkti norimą maršrutą, kurį sudaro keli maršruto objektai su tiksliomis koordinatėmis, trumpais pasakojimais bei vaizdų archyvu. Tai trys svarbiausi dalykai, kurių Jums prireiks keliaujant partizanų takais. Antrasis žingsnis – partizanų biografijos ir literatūros sąrašas, kurie padės Jums daugiau sužinoti apie maršrute minimas asmenybes bei įvykius. Jau keliavote ir Jums patiko? Nepamirškite pakviesti į kelionę leistis ir savo draugus! Tai lengvai galite padaryti dalindamiesi maršrutu socialiniame tinkle Facebook!

Ko norime paprašyti iš Jūsų?

Nors objektų koordinates stengiamės žymėti kuo tiksliau, tačiau, neabejojame, pritarsite – technika yra technikaJ O mums labai svarbu, kad viskas veiktų nepriekaištingai. Todėl labai norime paprašyti, jei keliaudami pastebėsite, kas buvo nepatogu, o galbūt dėl skirtingų naudojamų įrenginių koordinatės nebuvo pakankamai tikslios – būtinai apie tai parašykite bendraukime@partizanutakais.lt Taip pat lauksime laiškų ir tuomet, jei turėsite kitokių minčių, kaip galėtume tobulėti ir vis daugiau žmonių sudominti leistis į kelionę partizanų takais.